strona główna

platforma e-learning

Kampania "Biblioteka - miejsce bezpiecznego Internetu", prowadzona przez Fundację Dzieci Niczyje, Fundację Orange, Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego i Microsoft, ma na celu włączenie bibliotek w całej Polsce w działania edukacyjne na rzecz bezpiecznego korzystania z sieci. Biblioteki mogą bezpłatnie skorzystać z kursów, znajdujących się na tej platformie, a przeznaczonych dla uczniów klas IV-VI szkoły podstawowej, gimnazjum i szkół ponadgimnazjalnych. Organizatorom kampanii zależy, aby praktyka ta stała się standardem w pracy wszystkich bibliotek.

Więcej o projekcie: www.biblioteki.org

Mimo oficjalnego końca kampanii "Biblioteka - miejsce bezpiecznego Internetu", platforma z kursami będzie dostępna do odwołania.

Znamy wyniki konkursu "Biblioteka - miejsce bezpiecznego Internetu". Jury nagrodziło dziesięć bibliotek oraz dziesięcioro młodych użytkowników bibliotek - uczestników e-learningowego kursu bezpiecznego korzystania z Internetu. Nagrody przyznano w dwóch kategoriach.
Konkurs został zorganizowany w ramach kampanii "Biblioteka - miejsce bezpiecznego Internetu", mającej na celu popularyzację zasad bezpiecznego korzystania z Internetu wśród młodych użytkowników bibliotek.

Administratorzy platformy e-learning służą pomocą w przypadku pytań związanych z kursami lub platformą.
Adres e-mail: platforma.biblioteki@fdn.pl

Kurs dla uczniów klas IV-VI Szkoły Podstawowej
"3..2..1.. Internet!"
Kurs oparty jest na przygodach piątki uczniów szkoły podstawowej - Kuby, Ani, Sandry, Szymona i Piotrka. Przez pryzmat losów bohaterów, użytkownik zapoznaje się z różnymi formami zagrożeń związanych z Internetem. Kurs składa się z siedmiu modułów, w których prezentowane jest pięć części kreskówki. Każda kreskówka omawia jedno z zagrożeń, jakie mogą spotkać najmłodsi użytkownicy sieci.
zobacz kurs »
Kurs dla uczniów klas I-III Gimnazjum i Szkół PG
"W Sieci"
Składa się z 2 modułów, w których młodzież zapozna się z historią Internetu oraz dwoma powszechnie występującymi zagrożeniami: niebezpiecznymi kontaktami z osobami poznanymi w sieci oraz cyberprzemocą. Uczestnicy kursu dowiedzą jak radzić sobie w niektórych trudnych sytuacjach, związanych z korzystaniem z sieci.
zobacz kurs »
Fundacja Dzieci Niczyje Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego Microsoft Fundacja Orange Saferinternet.pl Komisja Europejska

kontakt:
Marcin Sołodki
Administrator platformy e-learning
platforma.biblioteki@fdn.pl

projekt graficzny: www.cartoons.pl, powered by: BiznesoweAplikacje.pl

Uwaga! Informujemy, że z dniem 1 kwietnia b.r. bieżąca wersja platformy edukacyjnej została wyłączona.

Zapraszamy do nowej platformy dostępnej pod adresem edukacja.fdn.pl i edu.fdn.pl.