strona główna

Platforma e-learning kampanii "Dziecko w Sieci" oferuje bezpłatne kursy z zakresu bezpieczeństwa dzieci online. Narzędzie daje zaawansowane możliwości w zakresie wykorzystania go do edukacji szkolnej. Kursy mogą być również pomocą edukacyjną dla rodziców lub ofertą dla młodych internautów, którzy z własnej inicjatywy poszukują wiedzy o bezpiecznym korzystaniu z mediów elektronicznych.

Projekt realizowany jest przez Fundację Dzieci Niczyje we współpracy z Fundacją Orange i stanowi element programu Safer Internet w Polsce.

Informujemy, że uruchomiliśmy nowy system edukacyjny, który składa się z platformy dla nauczycieli: edukacja.fdn.pl oraz platformy e-learning dla uczniów: edu.fdn.pl
Więcej kursów e-learning, nowe scenariusze zajęć, materiały edukacyjne oraz szkolenia i konferencje. Zapraszamy, zarejestruj się już dzisiaj!
"Dbaj o Fejs" Nowy kurs o wizerunku i prywatności online. Adresatem kursu jest młodzież gimnazjalna. Kurs ma na celu edukację młodych internautów w zakresie podstawowych zasad korzystania z nowych mediów i społeczności online.
Na platformie Dziecko w Sieci udostępniono dwa 22/25–minutowe kursy skierowane do dzieci z klas IV-VI SP i GIM. Kurs pt. Lekcja bezpieczeństwa obejmuje tematykę prywatność w sieci. Kurs Co się stało z Mimi? dotyczy zagadnień cyberprzemocy. Zapraszamy!

Kurs dla uczniów klas I-III Szkoły Podstawowej
"Poznaj bezpieczny Internet"
Sieciaki: Ajpi, Spociak, Netka i Kompel w towarzystwie robota Netrobiego i Sztucznej Inteligencji zmagają się z niebezpieczeństwami w Internecie i poznają podstawowe zasady bezpieczeństwa. Kurs składa się z 8 modułów. Zadaniem użytkownika kursu jest zdobycie 7 stopni wtajemniczenia i dołączenie do drużyny Sieciaków.
zobacz kurs »
Kurs dla uczniów klas IV-VI Szkoły Podstawowej
"Bezpieczna przygoda z Internetem"
Sieciaki: Ajpi, Spociak, Netka i Kompel w towarzystwie robota Netrobiego i Sztucznej Inteligencji zmagają się z zagrożeniami w Internecie i poznają podstawowe zasady bezpieczeństwa. Kurs składa się z 7 modułów. Zadaniem użytkownika jest przejście 7 komnat, zdobycie 7 dysków wiedzy i dołączenie do drużyny Sieciaków.
zobacz kurs »
Kurs dla uczniów klas IV-VI Szkoły Podstawowej
"3..2..1.. Internet!"
Kurs oparty jest na przygodach piątki uczniów szkoły podstawowej - Kuby, Ani, Sandry, Szymona i Piotrka. Przez pryzmat losów bohaterów, użytkownik zapoznaje się z różnymi formami zagrożeń związanych z Internetem. Kurs składa się z siedmiu modułów, w których prezentowane jest pięć części kreskówki. Każda kreskówka omawia jedno z zagrożeń, jakie mogą spotkać najmłodsi użytkownicy sieci.
zobacz kurs »
Kurs dla uczniów klas V-VI SP i I Gimnazjum
"Lekcja bezpieczeństwa"
Podczas "Lekcji bezpieczeństwa" uczniowie jednego z gimnazjów przytaczają krótkie historie dotyczące prywatności w sieci, w których sami brali udział albo, o których słyszeli. Każde zagadnienie podsumowywane jest przez konsultantkę Helpline.org.pl.
zobacz kurs »
Kurs dla uczniów klas V-VI SP i I Gimnazjum
"Gdzie jest Mimi?"
Podejrzana o prowadzenie obraźliwego bloga Mimi staje się przedmiotem agresji rówieśniczej zarówno na terenie szkoły jak i w sieci. Nie wytrzymuje presji i ucieka z domu. Uczestnicy kursu poznają różne aspekty cyberprzemocy z perspektywy ofiary, świadków oraz sprawcy, dowiadują się też jak radzić sobie w takich sytuacjach.
zobacz kurs »
Kurs dla uczniów klas I-III Gimnazjum
"Dbaj o Fejs"
Kurs o wizerunku i prywatności online. Bohater kursu e-learning niesie pomoc wszystkim tym, którym grozi utrata twarzy w necie. Kurs ma na celu edukację młodych internautów w zakresie podstawowych zasad korzystania z nowych mediów i społeczności online, takich jak rozwaga przy publikacji informacji, czy konieczność konfiguracji parametrów prywatności w serwisach online.
zobacz kurs »
Kurs dla uczniów klas I-III Gimnazjum
"Znajomi-Nieznajomi.pl"
Użytkownik kursu wciela się w rolę administratora serwisu społecznościowego i rozwiązuje problemy jego użytkowników. Administrator jest w stałym kontakcie z Szefem, który przekazuje mu polecenia i pomaga w trudnych sytuacjach. Kurs składa się z 10 modułów w których użytkownik zapoznaje się z najważniejszymi zagrożeniami związanymi z Internetem.
zobacz kurs »
Kurs dla uczniów klas I-III Gimnazjum i Szkół PG
"W Sieci"
Składa się z 2 modułów, w których młodzież zapozna się z historią Internetu oraz dwoma powszechnie występującymi zagrożeniami: niebezpiecznymi kontaktami z osobami poznanymi w sieci oraz cyberprzemocą. Uczestnicy kursu dowiedzą jak radzić sobie w niektórych trudnych sytuacjach, związanych z korzystaniem z sieci.
zobacz kurs »
Fundacja Dzieci Niczyje Fundacja Orange Saferinternet.pl Komisja Europejska Microsoft Daphne SuperKids

Partner:

kontakt:
Marcin Sołodki
Koordynator projektu E-learning
pomoc.elearning@dzieckowsieci.pl

projekt graficzny: www.cartoons.pl, powered by: BiznesoweAplikacje.pl

Uwaga! Informujemy, że z dniem 1 kwietnia b.r. bieżąca wersja platformy edukacyjnej została wyłączona.

Zapraszamy do nowej platformy dostępnej pod adresem edukacja.fdn.pl i edu.fdn.pl.